Bağlıca Çatı Tamiratı

Bağlıca Çatı Tamiratı Nedir?

Bağlıca Çatı Tamiratı, yapılarımızda meydana gelen çatı akıntılarının önlenmesi için profesyonel ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmalardır. Belirli aralıklarla çatı malzemelerinin hava koşullarından ötürü deformasyonu ya da çatı kaplama malzemesine dışarıdan yapılan hamleler çatı tamiratı uygulamasını zorunlu hale getirebilir.

Çatı Tamiratı uygulanan çatı kaplamasına göre uygulama açısından farklılık gösterebileceği gibi, mevcut iklim koşullarıyla ilişkili en doğru çatı tamirat yöntemini uygulamak çatıların su sızdırmazlık sürelerini  uzatmaktadır. Her çatı kaplamasının tamiratı farklı uygulamalarla yapılmaktadır. Bu çatı tamirat uygulamalarından aşağıdaki yazımızda bahsedilmiştir. Dilerseniz uzman ekiplerimize ulaşarak ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

0(312) 504 01 83  –  0(553) 014 60 60

Bağlıca -ANKARA

Teklif Talep Formu

 

Çatı Kaplama Malzemelerine Göre Çatı Tamiratı

1.- Kiremit Çatılarda Çatı Tamiratı

Kiremit çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle kaplama altı izolasyon yetersizliği, kiremit kırıkları ya da çatı sac aksamının görevlerini yapamayacak şekilde tahribatından meydana gelmektedir.

a) Kiremit altı izolasyon yetersizliği yaşanan çatılarda, çatı aktarma işlemi ile çatı tamiratı yapılmaktadır. Çatı aktarmasında mevcut kiremitlerin tamamı çatı zemininden kaldırılarak, çatı zeminine su izolasyon membranı ya da telisli jült malzemesi ile su izolasyonu uygulanmaktadır. Uygulanan su izolasyon malzemesinin üzerine 2×3 ebatlarında çam çıtaları ile kiremit sabitleyici platform oluşturulmaktadır. Sonrasında kiremitlerin dizilimi ile çatı aktarma işlemi tamamlanmaktadır.

b) Kiremit kırıkları mevcut olan çatılarda çatı tamiratı, kırık olan kiremitlerin TSE standartlarına uygun kiremitler ile değiştirilerek yapılan çatı tamiratı işlemidir.

c) Çatı sac aksamında problem olan çatılarda çatı tamiri, çatı sac aksamlarında meydana gelen deformasyonların giderilerek çatının akıtmayacak duruma getirilmesidir. Çatı sac aksamlarında genellikle su tutucu kavalların ezilmesi sonucu bu sorunlar ortaya çıkmakta olup, ezilmelerin tamiratı yapıldıktan sonra tekrar ezilmesini engellemek için 2×3 ebatlarında çam çıtaları ile kavalların desteklenmesi gerekmektedir.

Not: Bu anlatılan işlemler küçük çaplı ani müdahale tamiratları olup, istenildiği taktirde malzeme değişimi yapılmaktadır.

2.- Şıngıl (Shingle) Çatılarda Çatı Tamiratı

Şıngıl çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle şıngıl yapraklarının kopması ya da şıngıl parçalarının yapıştırılmamasından ötürü meydana gelmektedir. Mevcut durumda kopan parçaların yeni parçalar ile sabitlenmesi ve yapışmayan parçaların şalama vasıtası ile ısıtılarak yapıştırılması gerekmektedir.

3.- Onduline Çatılarda Çatı Tamiratı

Onduline çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle hatvelerin çatlaması-kırılması, onduline levhaların kayması sebebi ile birleşim noktalarının açılması durumunda ihtiyaç duyulmaktadır. Gerekli onduline levha değişimi ve yeni levhaların uygulanması ile uygulama yapılmaktadır.

4.- Arduazlı Membran Çatı Tamiratı

Bağlıca çatı tamiratı

Membran kaplaması olan çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle ek birleşim yerlerinin açılması sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Yapılması gereken işlem ek yerlerinin şalama vasıtası ile yüksek ısıda eritilerek tekrar yapıştırılması ve ek yerlerinin açılmaması için Weber FDF plus malzemesi ile ek yerlerinin dolgu yapılması gerekmektedir.

Her türlü çatı tamiratı profesyonel ekiplerimiz tarafından uygulanmakta olup, uygulamalarımızın tamamı garantilidir. Bize ulaşıp keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Hizmet Alanlarımız:
Bağlıca çatı oluğu temizleme, Bağlıca çatıcı, Bağlıca çatı ustası, Bağlıca çatı tamiri, Bağlıca çatı tamiratı, Bağlıca çatı tadilatı, Bağlıca çatı aktarma, Bağlıca kiremit aktarma, Bağlıca oluk temizleme, Bağlıca olukçu, Bağlıca çatı onarım, Bağlıca çatı onarımı, Bağlıca çatı yapımı, Bağlıca iniş borusu, Bağlıca çatı yalıtımı, Bağlıca izocam, Bağlıca çatı işleri, Bağlıca çatı izolasyonu, Bağlıca membran, Bağlıca cam yünü döşeme, Bağlıca çatı firması, Bağlıca çatıcılar, Bağlıca oluk tamiri, Bağlıca çatı deresi, Bağlıca dere temizliği, Bağlıca çatı temizleme, Bağlıca eksiz oluk, Bağlıca mono oluk, Bağlıca yekpare oluk, Bağlıca baca dibi, Bağlıca çatı deresi, Bağlıca çatı su izolasyonu, Bağlıca çatı ısı izolasyonu, Bağlıca çatı servisi, Bağlıca oluk tamiratı, Bağlıca ondülün çatı, Bağlıca membran işleri, Bağlıca su izolasyonu, Bağlıca ısı izolasyonu, Bağlıca kiremit tamiri, Bağlıca kiremit aktarma, Bağlıca sac ustası, Bağlıca çatı olukçusu, Bağlıca çatı tamircisi, Bağlıca çatı aktarımı, Bağlıca rüzgar gülü, Bağlıca baca havalandırma, Bağlıca baca tamiri, Bağlıca çatı aktarma ustası, Bağlıca çatı tamir ustası, Bağlıca teras kapatma, Bağlıca teras izolasyonu, Bağlıca kenet çatı, Bağlıca şıngıl ustası, Bağlıca shingle, Bağlıca kiremitçi

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir