Gölbaşı Çatı Tamiratı

Gölbaşı Çatı Tamiratı Nedir?

Gölbaşı Çatı Tamiratı, yapılarımızda meydana gelen çatı akıntılarının önlenmesi için profesyonel ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmalardır. Belirli aralıklarla çatı malzemelerinin hava koşullarından ötürü deformasyonu ya da çatı kaplama malzemesine dışarıdan yapılan hamleler çatı tamiratı uygulamasını zorunlu hale getirebilir.

Çatı Tamiratı uygulanan çatı kaplamasına göre uygulama açısından farklılık gösterebileceği gibi, mevcut iklim koşullarıyla ilişkili en doğru çatı tamirat yöntemini uygulamak çatıların su sızdırmazlık sürelerini  uzatmaktadır. Her çatı kaplamasının tamiratı farklı uygulamalarla yapılmaktadır. Bu çatı tamirat uygulamalarından aşağıdaki yazımızda bahsedilmiştir. Dilerseniz uzman ekiplerimize ulaşarak ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

0(312) 504 01 83  –  0(553) 014 60 60

Gölbaşı -ANKARA

Teklif Talep Formu

 

Çatı Kaplama Malzemelerine Göre Çatı Tamiratı

1.- Kiremit Çatılarda Çatı Tamiratı

Kiremit çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle kaplama altı izolasyon yetersizliği, kiremit kırıkları ya da çatı sac aksamının görevlerini yapamayacak şekilde tahribatından meydana gelmektedir.

a) Kiremit altı izolasyon yetersizliği yaşanan çatılarda, çatı aktarma işlemi ile çatı tamiratı yapılmaktadır. Çatı aktarmasında mevcut kiremitlerin tamamı çatı zemininden kaldırılarak, çatı zeminine su izolasyon membranı ya da telisli jült malzemesi ile su izolasyonu uygulanmaktadır. Uygulanan su izolasyon malzemesinin üzerine 2×3 ebatlarında çam çıtaları ile kiremit sabitleyici platform oluşturulmaktadır. Sonrasında kiremitlerin dizilimi ile çatı aktarma işlemi tamamlanmaktadır.

b) Kiremit kırıkları mevcut olan çatılarda çatı tamiratı, kırık olan kiremitlerin TSE standartlarına uygun kiremitler ile değiştirilerek yapılan çatı tamiratı işlemidir.

c) Çatı sac aksamında problem olan çatılarda çatı tamiri, çatı sac aksamlarında meydana gelen deformasyonların giderilerek çatının akıtmayacak duruma getirilmesidir. Çatı sac aksamlarında genellikle su tutucu kavalların ezilmesi sonucu bu sorunlar ortaya çıkmakta olup, ezilmelerin tamiratı yapıldıktan sonra tekrar ezilmesini engellemek için 2×3 ebatlarında çam çıtaları ile kavalların desteklenmesi gerekmektedir.

Not: Bu anlatılan işlemler küçük çaplı ani müdahale tamiratları olup, istenildiği taktirde malzeme değişimi yapılmaktadır.

2.- Şıngıl (Shingle) Çatılarda Çatı Tamiratı

Şıngıl çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle şıngıl yapraklarının kopması ya da şıngıl parçalarının yapıştırılmamasından ötürü meydana gelmektedir. Mevcut durumda kopan parçaların yeni parçalar ile sabitlenmesi ve yapışmayan parçaların şalama vasıtası ile ısıtılarak yapıştırılması gerekmektedir.

3.- Onduline Çatılarda Çatı Tamiratı

Onduline çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle hatvelerin çatlaması-kırılması, onduline levhaların kayması sebebi ile birleşim noktalarının açılması durumunda ihtiyaç duyulmaktadır. Gerekli onduline levha değişimi ve yeni levhaların uygulanması ile uygulama yapılmaktadır.

4.- Arduazlı Membran Çatı Tamiratı

Gölbaşı çatı tamiratı

Membran kaplaması olan çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle ek birleşim yerlerinin açılması sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Yapılması gereken işlem ek yerlerinin şalama vasıtası ile yüksek ısıda eritilerek tekrar yapıştırılması ve ek yerlerinin açılmaması için Weber FDF plus malzemesi ile ek yerlerinin dolgu yapılması gerekmektedir.

Her türlü çatı tamiratı profesyonel ekiplerimiz tarafından uygulanmakta olup, uygulamalarımızın tamamı garantilidir. Bize ulaşıp keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Hizmet Alanlarımız:
Gölbaşı çatı oluğu temizleme, Gölbaşı çatıcı, Gölbaşı çatı ustası, Gölbaşı çatı tamiri, Gölbaşı çatı tamiratı, Gölbaşı çatı tadilatı, Gölbaşı çatı aktarma, Gölbaşı kiremit aktarma, Gölbaşı oluk temizleme, Gölbaşı olukçu, Gölbaşı çatı onarım, Gölbaşı çatı onarımı, Gölbaşı çatı yapımı, Gölbaşı iniş borusu, Gölbaşı çatı yalıtımı, Gölbaşı izocam, Gölbaşı çatı işleri, Gölbaşı çatı izolasyonu, Gölbaşı membran, Gölbaşı cam yünü döşeme, Gölbaşı çatı firması, Gölbaşı çatıcılar, Gölbaşı oluk tamiri, Gölbaşı çatı deresi, Gölbaşı dere temizliği, Gölbaşı çatı temizleme, Gölbaşı eksiz oluk, Gölbaşı mono oluk, Gölbaşı yekpare oluk, Gölbaşı baca dibi, Gölbaşı çatı deresi, Gölbaşı çatı su izolasyonu, Gölbaşı çatı ısı izolasyonu, Gölbaşı çatı servisi, Gölbaşı oluk tamiratı, Gölbaşı ondülün çatı, Gölbaşı membran işleri, Gölbaşı su izolasyonu, Gölbaşı ısı izolasyonu, Gölbaşı kiremit tamiri, Gölbaşı kiremit aktarma, Gölbaşı sac ustası, Gölbaşı çatı olukçusu, Gölbaşı çatı tamircisi, Gölbaşı çatı aktarımı, Gölbaşı rüzgar gülü, Gölbaşı baca havalandırma, Gölbaşı baca tamiri, Gölbaşı çatı aktarma ustası, Gölbaşı çatı tamir ustası, Gölbaşı teras kapatma, Gölbaşı teras izolasyonu, Gölbaşı kenet çatı, Gölbaşı şıngıl ustası, Gölbaşı shingle, Gölbaşı kiremitçi

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir