Yükseltepe Çatı Tamiratı

Yükseltepe Çatı Tamiratı Nedir?

Yükseltepe Çatı Tamiratı, yapılarımızda meydana gelen çatı akıntılarının önlenmesi için profesyonel ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmalardır. Belirli aralıklarla çatı malzemelerinin hava koşullarından ötürü deformasyonu ya da çatı kaplama malzemesine dışarıdan yapılan hamleler çatı tamiratı uygulamasını zorunlu hale getirebilir.

Çatı Tamiratı uygulanan çatı kaplamasına göre uygulama açısından farklılık gösterebileceği gibi, mevcut iklim koşullarıyla ilişkili en doğru çatı tamirat yöntemini uygulamak çatıların su sızdırmazlık sürelerini  uzatmaktadır. Her çatı kaplamasının tamiratı farklı uygulamalarla yapılmaktadır. Bu çatı tamirat uygulamalarından aşağıdaki yazımızda bahsedilmiştir. Dilerseniz uzman ekiplerimize ulaşarak ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

0(312) 504 01 83  –  0(553) 014 60 60

Yükseltepe -ANKARA

Teklif Talep Formu

 

Çatı Kaplama Malzemelerine Göre Çatı Tamiratı

1.- Kiremit Çatılarda Çatı Tamiratı

Kiremit çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle kaplama altı izolasyon yetersizliği, kiremit kırıkları ya da çatı sac aksamının görevlerini yapamayacak şekilde tahribatından meydana gelmektedir.

a) Kiremit altı izolasyon yetersizliği yaşanan çatılarda, çatı aktarma işlemi ile çatı tamiratı yapılmaktadır. Çatı aktarmasında mevcut kiremitlerin tamamı çatı zemininden kaldırılarak, çatı zeminine su izolasyon membranı ya da telisli jült malzemesi ile su izolasyonu uygulanmaktadır. Uygulanan su izolasyon malzemesinin üzerine 2×3 ebatlarında çam çıtaları ile kiremit sabitleyici platform oluşturulmaktadır. Sonrasında kiremitlerin dizilimi ile çatı aktarma işlemi tamamlanmaktadır.

b) Kiremit kırıkları mevcut olan çatılarda çatı tamiratı, kırık olan kiremitlerin TSE standartlarına uygun kiremitler ile değiştirilerek yapılan çatı tamiratı işlemidir.

c) Çatı sac aksamında problem olan çatılarda çatı tamiri, çatı sac aksamlarında meydana gelen deformasyonların giderilerek çatının akıtmayacak duruma getirilmesidir. Çatı sac aksamlarında genellikle su tutucu kavalların ezilmesi sonucu bu sorunlar ortaya çıkmakta olup, ezilmelerin tamiratı yapıldıktan sonra tekrar ezilmesini engellemek için 2×3 ebatlarında çam çıtaları ile kavalların desteklenmesi gerekmektedir.

Not: Bu anlatılan işlemler küçük çaplı ani müdahale tamiratları olup, istenildiği taktirde malzeme değişimi yapılmaktadır.

2.- Şıngıl (Shingle) Çatılarda Çatı Tamiratı

Şıngıl çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle şıngıl yapraklarının kopması ya da şıngıl parçalarının yapıştırılmamasından ötürü meydana gelmektedir. Mevcut durumda kopan parçaların yeni parçalar ile sabitlenmesi ve yapışmayan parçaların şalama vasıtası ile ısıtılarak yapıştırılması gerekmektedir.

3.- Onduline Çatılarda Çatı Tamiratı

Onduline çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle hatvelerin çatlaması-kırılması, onduline levhaların kayması sebebi ile birleşim noktalarının açılması durumunda ihtiyaç duyulmaktadır. Gerekli onduline levha değişimi ve yeni levhaların uygulanması ile uygulama yapılmaktadır.

4.- Arduazlı Membran Çatı Tamiratı

Yükseltepe çatı tamiratı

Membran kaplaması olan çatılarda çatı tamirat gereksinimi genellikle ek birleşim yerlerinin açılması sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Yapılması gereken işlem ek yerlerinin şalama vasıtası ile yüksek ısıda eritilerek tekrar yapıştırılması ve ek yerlerinin açılmaması için Weber FDF plus malzemesi ile ek yerlerinin dolgu yapılması gerekmektedir.

Her türlü çatı tamiratı profesyonel ekiplerimiz tarafından uygulanmakta olup, uygulamalarımızın tamamı garantilidir. Bize ulaşıp keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Hizmet Alanlarımız:
Yükseltepe çatı oluğu temizleme, Yükseltepe çatıcı, Yükseltepe çatı ustası, Yükseltepe çatı tamiri, Yükseltepe çatı tamiratı, Yükseltepe çatı tadilatı, Yükseltepe çatı aktarma, Yükseltepe kiremit aktarma, Yükseltepe oluk temizleme, Yükseltepe olukçu, Yükseltepe çatı onarım, Yükseltepe çatı onarımı, Yükseltepe çatı yapımı, Yükseltepe iniş borusu, Yükseltepe çatı yalıtımı, Yükseltepe izocam, Yükseltepe çatı işleri, Yükseltepe çatı izolasyonu, Yükseltepe membran, Yükseltepe cam yünü döşeme, Yükseltepe çatı firması, Yükseltepe çatıcılar, Yükseltepe oluk tamiri, Yükseltepe çatı deresi, Yükseltepe dere temizliği, Yükseltepe çatı temizleme, Yükseltepe eksiz oluk, Yükseltepe mono oluk, Yükseltepe yekpare oluk, Yükseltepe baca dibi, Yükseltepe çatı deresi, Yükseltepe çatı su izolasyonu, Yükseltepe çatı ısı izolasyonu, Yükseltepe çatı servisi, Yükseltepe oluk tamiratı, Yükseltepe ondülün çatı, Yükseltepe membran işleri, Yükseltepe su izolasyonu, Yükseltepe ısı izolasyonu, Yükseltepe kiremit tamiri, Yükseltepe kiremit aktarma, Yükseltepe sac ustası, Yükseltepe çatı olukçusu, Yükseltepe çatı tamircisi, Yükseltepe çatı aktarımı, Yükseltepe rüzgar gülü, Yükseltepe baca havalandırma, Yükseltepe baca tamiri, Yükseltepe çatı aktarma ustası, Yükseltepe çatı tamir ustası, Yükseltepe teras kapatma, Yükseltepe teras izolasyonu, Yükseltepe kenet çatı, Yükseltepe şıngıl ustası, Yükseltepe shingle, Yükseltepe kiremitçi

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir